V univerzitním centru vzniká Filmový klub

24. ledna 2019

Začátkem února spustí Univerzitním centru Telč nový projekt – Filmový klub. Začínáme 1. února a promítat budeme každý pátek od 19.30 v historickém sále nebo knihovně. Po každé projekci bude neformální beseda na dané téma. Dramaturgem filmového klubu je student FAMU, spolupracovník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a rodák z Kamenné na Vysočině David Dittrich.

Naším cílem ale není jen promítat filmy. Chceme vytvořit otevřený prostor, kde bude možné o filmech i aktivně diskutovat. V únoru se můžete těšit na několik tematických bloků, které se budou věnovat především ožehavým celospolečenským problémům. Náš Filmový klub otevře veleaktuální téma Státu a dopravy, o kterém referuje český dokument Dál nic pojednávající o stavbě českých dálnic (1.2.). Další blok bude věnovaný extremismu v České republice (8.2). Nebudeme ale pouze kritičtí či pesimističtí, v úvodních projekcích nás čeká i blok Češi pomáhají, který ukáže, že jsme sice malý národ, ale máme silnou vůli a smysl pro pomoc ostatním (15.2). Únorové pásmo zakončíme tématem domácího násilí (22.2). O tom, jak budeme pokračovat v březnu, případně i dále, rozhodnou především naši diváci. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás!

Únorový program a více informací naleznete na stránkách filmového klubu.