Aktuality

V univerzitním centru vzniká Filmový klub

24. ledna 2019

Začátkem února spustí Univerzitním centru Telč nový projekt – Filmový klub. Začínáme 1. února a promítat budeme každý pátek od 19.30 v historickém sále nebo knihovně. Po každé projekci bude neformální beseda na dané téma. Dramaturgem filmového klubu je student FAMU, spolupracovník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a rodák z Kamenné na Vysočině David Dittrich.

Naším cílem ale není jen promítat filmy. Chceme vytvořit otevřený prostor, kde bude možné o filmech i aktivně diskutovat. V únoru se můžete těšit na několik tematických bloků, které se budou věnovat především ožehavým celospolečenským problémům. Náš Filmový klub otevře veleaktuální téma Státu a dopravy, o kterém referuje český dokument Dál nic pojednávající o stavbě českých dálnic (1.2.). Další blok bude věnovaný extremismu v České republice (8.2). Nebudeme ale pouze kritičtí či pesimističtí, v úvodních projekcích nás čeká i blok Češi pomáhají, který ukáže, že jsme sice malý národ, ale máme silnou vůli a smysl pro pomoc ostatním (15.2). Únorové pásmo zakončíme tématem domácího násilí (22.2). O tom, jak budeme pokračovat v březnu, případně i dále, rozhodnou především naši diváci. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás!

Únorový program a více informací naleznete na stránkách filmového klubu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.