Filmový klub


Začátkem února 2019 spustí Univerzitním centru Telč nový projekt – Filmový klub. Začínáme 1. února 2019 a promítat budeme každý pátek od 19.30 v historickém sále (P1) nebo knihovně. Po každé projekci bude neformální beseda na dané téma.

Dramaturgem filmového klubu je student FAMU, spolupracovník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a rodák z Kamenné na Vysočině David Dittrich.

Naším cílem ale není jen promítat filmy. Chceme vytvořit otevřený prostor, kde bude možné o filmech i aktivně diskutovat.

V únoru se můžete těšit na několik tematických bloků, které se budou věnovat především ožehavým celospolečenským problémům.

Náš Filmový klub otevře:

1. února - veleaktuální téma Státu a dopravy, o kterém referuje český dokument Dál nic pojednávající o stavbě českých dálnic

8. února - blok věnovaný extremismu v České republice

15. února - nebudeme ale pouze kritičtí či pesimističtí, v úvodních projekcích nás čeká i blok Češi pomáhají, který ukáže, že jsme sice malý národ, ale máme silnou vůli a smysl pro pomoc ostatním

22. února - únorové pásmo zakončíme tématem domácího násilí

Únorový program ke stažení

O tom, jak budeme pokračovat v březnu, případně i dále, rozhodnou především naši diváci. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás!


Kontakt:
David Dittrich
Mob.: +420 739 921 115
E-mail: dadittr@outlook.com

Kde nás najdete?
projekce probíhá v historickém sále (P1) nebo knihovně UCT
vše v přízemí Univerzitního centra Telč
(přístup vchodem z Kyptova náměstí)

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.