Začal 18. ročník Letní školy evropských studií

14. srpna 2019

Státní tajemník MZV Miloslav Stašek zahájil v pondělí 12. srpna již 18. ročník Letní školy evropských studií v Telči, letos na téma „Evropa v pomalu se globalizujícím světě“.

Státní tajemník nejprve seznámil účastníky symposia s hlavními prioritami české zahraniční politiky. Zdůraznil také potřebu dobré orientace v mezinárodním dění – svět se globalizuje a proces bude probíhat dále, ať již pomalu nebo rychle, a je třeba mu rozumět.

Mezi letošními účastníky je více než 20 mladých diplomatů z 18 zemí Evropy, Asie, Latinské Ameriky či Afriky a obdobný počet českých mladých státních úředníků z klíčových institucí ČR, mj. z Kanceláře prezidenta republiky, Úřadu vlády, Senátu i Poslanecké sněmovny a klíčových rezortů.

V Telči bude také řada českých i zahraničních lektorů, diplomatů a odborníků debatovat o tom, jaké možnosti a jaká úskalí skýtá globalizace pro aktuální vývoj v Evropě. Symposium bude slavnostně ukončeno v pátek 16. srpna.

Článek je převzatý ze stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR.