Aktuality

Začal 18. ročník Letní školy evropských studií

14. srpna 2019

Státní tajemník MZV Miloslav Stašek zahájil v pondělí 12. srpna již 18. ročník Letní školy evropských studií v Telči, letos na téma „Evropa v pomalu se globalizujícím světě“.

Státní tajemník nejprve seznámil účastníky symposia s hlavními prioritami české zahraniční politiky. Zdůraznil také potřebu dobré orientace v mezinárodním dění – svět se globalizuje a proces bude probíhat dále, ať již pomalu nebo rychle, a je třeba mu rozumět.

Mezi letošními účastníky je více než 20 mladých diplomatů z 18 zemí Evropy, Asie, Latinské Ameriky či Afriky a obdobný počet českých mladých státních úředníků z klíčových institucí ČR, mj. z Kanceláře prezidenta republiky, Úřadu vlády, Senátu i Poslanecké sněmovny a klíčových rezortů.

V Telči bude také řada českých i zahraničních lektorů, diplomatů a odborníků debatovat o tom, jaké možnosti a jaká úskalí skýtá globalizace pro aktuální vývoj v Evropě. Symposium bude slavnostně ukončeno v pátek 16. srpna.

Článek je převzatý ze stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.