Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
V této nelehké době bychom vás rádi upozornili na jedno téma, kterým se uplynulých pět let zabývali pracovníci telčské pobočky NPÚ a které letos vyvrcholí velkou výstavou v našem Univerzitním centru Telč.
Výstava Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši se veřejnosti otevře od 11. června do 13. září 2020 (slavnostní zahájení 10. června).
Liturgické náčiní kostela Jména Ježíš či původní vybavení jezuitské lékárny – tyto a další vzácně dochované předměty si budou moci návštěvníci prohlédnout. Lákadlem jsou také jedinečné 3D vizualizace bývalé jezuitské koleje, řádového kostela Jména Ježíš a farního kostela sv. Jakuba.
Kromě UC Telč se Národnímu památkovému ústavu stali partnery v řešení projektu Ústav teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky a hlavní koordinátor projektu Historický ústav Akademie věd České republiky. Projekt byl uskutečněn na základě finanční podpory v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity na léta 2016 až 2020 (NAKI II, kód DG16P02M043).
Informace naleznete také na https://www.npu.cz/cs/uop-telc/zpravy/59305-vystava-petileteho-projektu-pripomene-jezuity-v-telci
Autorem fotografií je Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči (NPÚ, ÚOP v Telči).
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.