Aktuality

Výstava 100 let – 100 příběhů Masarykovy univerzity se na prázdniny přestěhovala do Telče

16. července 2019

V Univerzitním centru Telč je od dnešního dne k vidění část výstavy 100 let – 100 příběhů MUNI, která byla připravena ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity, a která nabízí pohled na významné osobnosti a zajímavé projekty spojené s naší univerzitou v minulosti i v současnosti.

„Léto v Telči je plné kulturních zážitků. Možná si ale najdete chvilku i na zajímavou výstavu,“ zve do Telče ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec, „Masarykova univerzita, to jsou především lidé. A kde jsou lidé, tam najdete i jejich příběhy. Právě na nich stojíme a naše malá výstava v Telči to připomíná,“ dodává.

Výstava v Telči nabídne 40 nejzajímavějších příběhů. V tématu MUNI má talent se například seznámíte se zajímavými mladými vědci, sportovci a také známou spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. V dalších se dozvíte, která Velkomoravská lokalita pomáhá archeologům objasňovat úplné počátky fungování dnešní společnosti a zároveň slouží jako cvičiště pro budoucí archeology, jak výzkum mozku v Ceitecu pomáhá odhalit závažné nemoci i emoce, nebo že Masarykova univerzita staví cvičnou nemocnici, ve které budou trénovat studenti lékařských oborů na sofistikovaných figurínách či trenažérech.

Jak se s univerzitou vzdělávat po celý život? To přiblíží panely: Univerzita třetího věku je pro seniory novým startem do života, dětská univerzita rozvíjí talent a Bioskop: Líheň mladých vědců. A možná vás na výstavu přivedou i další příběhy: Badatelna ukazuje vědu s humorem, Univerzita je na dvou kontinentech, Bádá v Antarktidě, Boty, které léčí nohy, Přírodovědec, který pomohl k zákazu pokusných jaderných výbuchů nebo Zpátky do středověku ve středověké písařské dílně.

Vstup na výstavu je zdarma a navštívit ji můžete každý den od 9:00 do 18:00 až do konce září.

Podrobnější informace získáte u Ilony Martinů v knihovně UC Telč, tel. 774 886 640, www.uct.muni.cz/knihovna.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF.
Fotogalerie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.