Výstava 100 let – 100 příběhů Masarykovy univerzity se na prázdniny přestěhovala do Telče

16. července 2019

V Univerzitním centru Telč je od dnešního dne k vidění část výstavy 100 let – 100 příběhů MUNI, která byla připravena ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity, a která nabízí pohled na významné osobnosti a zajímavé projekty spojené s naší univerzitou v minulosti i v současnosti.

„Léto v Telči je plné kulturních zážitků. Možná si ale najdete chvilku i na zajímavou výstavu,“ zve do Telče ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec, „Masarykova univerzita, to jsou především lidé. A kde jsou lidé, tam najdete i jejich příběhy. Právě na nich stojíme a naše malá výstava v Telči to připomíná,“ dodává.

Výstava v Telči nabídne 40 nejzajímavějších příběhů. V tématu MUNI má talent se například seznámíte se zajímavými mladými vědci, sportovci a také známou spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. V dalších se dozvíte, která Velkomoravská lokalita pomáhá archeologům objasňovat úplné počátky fungování dnešní společnosti a zároveň slouží jako cvičiště pro budoucí archeology, jak výzkum mozku v Ceitecu pomáhá odhalit závažné nemoci i emoce, nebo že Masarykova univerzita staví cvičnou nemocnici, ve které budou trénovat studenti lékařských oborů na sofistikovaných figurínách či trenažérech.

Jak se s univerzitou vzdělávat po celý život? To přiblíží panely: Univerzita třetího věku je pro seniory novým startem do života, dětská univerzita rozvíjí talent a Bioskop: Líheň mladých vědců. A možná vás na výstavu přivedou i další příběhy: Badatelna ukazuje vědu s humorem, Univerzita je na dvou kontinentech, Bádá v Antarktidě, Boty, které léčí nohy, Přírodovědec, který pomohl k zákazu pokusných jaderných výbuchů nebo Zpátky do středověku ve středověké písařské dílně.

Vstup na výstavu je zdarma a navštívit ji můžete každý den od 9:00 do 18:00 až do konce září.

Podrobnější informace získáte u Ilony Martinů v knihovně UC Telč, tel. 774 886 640, www.uct.muni.cz/knihovna.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF.
Fotogalerie