Univerzitní centrum v Telči ožije na konci září barvami i hudbou

Ve stálé Expozici Míly Doleželové v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči se koncem září uskuteční hudební a výtvarný workshop, který bude zakončen v sobotu 30. září od 17 hodin veřejnou vernisáží a hudebním jam session. Oba workshopy povedou umělecké osobnosti Věra Kotlárová Chovancová a Josef Fečo.

8. 9. 2023

Nedílnou součástí galerijní expozice, která představuje díla malířky Míly Doleželové a jejího manžela výtvarného umělce Jiřího Mareše jsou ateliéry, ve kterých od září nabízíme programy zaměřené na jednotlivé věkové kategorie dětí a mládeže pod vedením lektorů.

„Od počátku jsme usilovali o to, aby se tento prostor stal také místem tvořivým. Právě k tomu slouží ateliéry celoročně a speciální akcí je třídenní workshop pro zájemce o výtvarné a hudební umění. Inspirací budou umělecká díla malířky Doleželové, které návštěvníky oslovují svými emocionálními sděleními, a tím mohou přispívat ke vzájemnému poznávání a inspiraci,“ říká ředitel Univerzitního centra Masarykovy univerzity Jaroslav Makovec a dodává, „výtvarná lektorka Věra Kotlárová Chovancová a hudebník Josef Fečo jsou zárukou nejen kvality, ale také lidského zaujetí. S radostí přivítáme také nejširší veřejnost i tím, že v den ukončení workshopů tj. v sobotu, bude pro zájemce o prohlídku expozice vstup zdarma.“

Třídenní setkání začíná ve čtvrtek 28. září, kdy proběhne od 16 hodin přednáška Josefa Feča o romské lidově písni a hudbě. Ukončení celé akce bude v sobotu 30. září, kdy od 17 hodin proběhne vernisáž obrazů z Výtvarného sympozia a od 19.30 pak bude společný koncert a následný jam session Josefa Feča se skupinou JazzPilgrim.

Vedoucími workshopů jsou:
Výtvarné sympozium – Věra Kotlárová Chovancová, umělkyně vystudovala Fakultu výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru prof. Václava Stratila a na svém kontě má několik samostatných i skupinových výstav.
Hudební dílna pro kytaru – Josef Fečo, mimořádná hudební osobnost se širokým záběrem, věnuje se jazzu, popu, soulu a folklóru. Zároveň působí jako skladatel, aranžér a pedagog. Účastnil se řady projektů jak tuzemských, tak zahraničních a je také držitelem Ceny Anděl a Junior Jazz 1999. Vede hudební workshopy v Jazzové dílně Karla Velebného.

www.miladolezelova.eu