Telč na MUNI 100

17. 6. 2019

V sobotu 15. června na brněnském Výstavišti zakončila Masarykova univerzita letošní stoleté oslavy od svého založení velkým festivalem MUNI 100. Přes velmi teplé počasí na akci dorazilo skoro deset tisíc lidí.

„Jsem rád, že vlastní prezentaci zde mohlo mít i Univerzitní centrum Telč, které se představilo jako Středoevropské centrum pro kulturní dědictví,“ říká ředitel Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči Jaroslav Makovec. „Chtěl bych velmi poděkovat dvěma svým kolegům Pavlovi Macků, řediteli telčské pobočky NPÚ a Jakubovi Novotnému, řediteli Centra Telč ÚTAM AV ČR, že se nebáli jít do společné prezentace v rámci našeho telčského stanoviště. Díky nim bylo telčské zastavení nejen krásným, ale také interaktivním místem,“ dodává.

NPÚ v Brně vůbec poprvé představilo interaktivní 3D model telčské jezuitské koleje i s kostelem, velký zájem byl ale také o model Telče z roku 1865, vypůjčený z telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava. Centrum Telč zase úspěšně prezentovalo své diagnostické přístroje a kolemjdoucí si tak mohli třeba pořídit svůj tepelný snímek nebo si nechat změřit obsah zlata ve snubním prstýnku.

„Bylo to zkrátka nesmírně příjemné a reakce od návštěvníků festivalu, kolegů z jiných univerzitních pracovišť i vedení univerzit byly úžasné. Jsem velmi pyšný, že se nám povedlo ukázat, že Telč není jen náměstí nebo zámek, ale také město se zajímavými, skvěle spolupracujícími institucemi,“ zhodnotil sobotní prezentaci Makovec.