Setkání hejtmanů a hejtmanek tří českých krajů a Dolního Rakouska potvrdilo zájem na rozvoji a propojení univerzitních institucí v Telči a Kremsu

Ve středu 26. srpna se na Vysočině konalo společné setkání hejtmanů a hejtmanek regionů spolupracujících pod hlavičkou 3+1 v Kraji Vysočina. Po dopoledním programu pokračovalo jednání odpoledne v Univerzitním centru MU v Telči. Zde byla mimo jiné podepsána dohoda o spolupráci mezi Krajem Vysočina, Spolkovou zemí Dolní Rakousko, Dunajskou univerzitou Krems a Masarykovou univerzitou.

30. 8. 2020

Dohoda deklaruje podporu pokračování společných aktivit v oblasti vzdělávání a výzkumu (např. www.scola-telcz.net, Univerzita třetího věku apod.) a zároveň deklaruje například podporu výměny studentů v oblasti univerzitního vzdělávání a výzkumu.

Spolupráce by měla probíhat nejen formou vytváření vědeckých publikací, ale také vhodnou formou přímo na univerzitní půdě v Telči (večerní přednášky, výstavy, veřejné diskuse). Interkulturní dialog by měl být podporován například pořádáním jazykových kurzů nebo zajištěním tlumočení na pořádaných akcích.

Více informací v TZ Kraje Vysočina