Rodinné stříbro – Památky kolem nás pokračují přednáškou o zakladatelce jezuitského probačního domu v Telči Františce Slavatové z Meggau

24. září 2019

Také v říjnu pokračujeme v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, které v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity pořádá telčská pobočka NPÚ.

Říjnová přednáška seznámí posluchače se životem Františky Slavatové z Meggau (1610-1676), zakladatelky jezuitského probačního domu v Telči. Koná ve čtvrtek 3. října 2019 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednáší PhDr. Jiří M. Havlík, Ph.D. Vstup zdarma.

Informace naleznete také na stránkách telčského pracoviště Národního památkového ústavu.