Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Vždycky nás potěší, když naši návštěvníci dají vědět jaká byla jich akce v našem centru a jak se jim u nás líbilo. A u univerzitních akcí je to ještě cennější, protože to je zároveň nejlepší propagace naší Alma mater.
A pokud vás zajímá, jaké akce Masarykova univerzita v Telči pořádá, nabízíme reportáž Mgr. Vlasty Štěpánové, Ph.D. z Ústavu fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty MU, které moc děkujeme za text i za celou akci.
Ve dnech 8. až 10. prosince 2019 jsme v krásném prostředí Univerzitního centra Telč uspořádali workshop naší výzkumné skupiny Plazma pro nanotechnologie a bioaplikace.
Akce se kromě výzkumníků a doktorandů z Ústavu fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty MU zúčastnili i kolegové z Katedry experimentální fyziky, Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě. Cílem workshopu bylo sdílení nových poznatků v oblastech fyziky plazmatu, fyziky elektrických výbojů a plazmové chemie.
K této příležitosti jsme prostřednictvím vydavatelství Munipress vydali sborník abstraktů, který je dostupný na portálu Munispace. Během akce zaznělo 21 přednášek, které byly rozděleny do pěti tematických sekcí: Povrchové úpravy; Flexibilní elektronika; Plazmové výboje a zdroje; Bioaplikace; a Nové materiály & Nové výzvy. Workshop hodnotíme jako přínosný a doufáme, že ho v příštím roce zopakujeme a stane se z něj příjemná tradice.
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.