Provoz muzea v univerzitním centru v Telči zahájen

1. 11. 2018

Ve středu 31.102018 byl za účasti starosty Telče Romana Fabeše, místostarosty Pavla Komína či vedoucího odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ladislava Seidla slavnostně zahájen provoz telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči.

Pobočka byla v létě přestěhována z důvodu chystané velké rekonstrukce z telčského zámku. Jejím přemístěním do prostor univerzitního centra zůstává zachován nejen běžný provoz muzea, ale pro studenty a veřejnost je přístupná i expozice s předměty vztahující se k historii Města Telče. K vidění je např. listina (faksimile) z roku 1339, kdy Karel IV. vyměnil Telč za hrad Bánov, a tím do Telče přišli páni z Hradce, ukázka archeologických nálezů, popravčí meč, unikátní model města z roku 1895, připomínka městských cechů. V etnografické části nalezneme svatební praporce, jako ojedinělý fenomén v Čechách i na Moravě, a africké sbírky, včetně práce sochaře Františka Vladimíra Foita, který podnikl dvě cesty Afrikou (1931, 1947 - z té se do Československa už nevrátil, když vzhledem k politické situaci a zůstal v Keni).

Provoz muzea v univerzitním centru navazuje na dlouhodobou spolupráci obou institucí při pořádání společných výstav a dalších akcí v univerzitní knihovně (Telčská malírna, Archeologická výstava atd.).

Expozice jsou pro zájemce přístupné každý všední den od 8 do 16 hodin nebo po individuální domluvě.

Veškeré informace o činnosti muzea, expozicích či termínech všech výstav můžete sledovat na internetových stránkách muzea.

Pozvánka do muzea
Fotogalerie ze zahájení

Bližší informace:
Helena Grycová Benešová,
vedoucí pobočky Muzea Vysočiny Jihlava v Telči
tel. 567 243 918, muzeum@muzeum.ji.cz
www.muzeum.ji.cz, www.facebook.com/muzeumjihlava


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.