Promoce Univerzity třetího věku v Telči

27. 9. 2018

V pátek 21. září se v zaplněném divadelním sále telčského zámku konalo slavnostní zakončení kurzu Kulturní dědictví - jeden z pilířů identity národa II. Promoce tak zakončily kurz pořádaný Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu v Univerzitním centru v Telči v letech 2015-18.

Promotorem byl proděkan Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Vladimír Richter. Slavnostního aktu se v zastoupení rektora zúčastnila také prorektorka Masarykovy univerzity Naděžda Rozehnalová a odborná garantka kurzu Martina Indrová z Národního památkového ústavu. Přítomní byli ale také senátor Miloš Vystrčil či místostarosta Telče Pavel Komín a řada dalších hostů.

„Cílem kurzu bylo seznámit posluchače s různorodostí památkového fondu ČR a typologickými specifiky jednotlivých krajů. Ale také s nejvýznamnějšími šlechtickými rody vlastnícími svá panství na našem území či významnými osobnostmi našich dějin,“ řekl k náplni kurzů ředitel univerzitního centra v Telči Jaroslav Makovec, „jsem na všechny absolventy nesmírně hrdý. Vidět s jakou vážností a pečlivostí ke studiu i promoci přistupují, je pro organizátora nepopsatelná radost i závazek v kurzech dále pokračovat.“ dodal.

Univerzita třetího věku je souborem programů celoživotního vzdělávání, který je zaměřen na vzdělávání osob seniorského věku. Výuka probíhá v univerzitním centru od roku 2006 a za tu dobu ji v Telči absolvovalo již několik stovek seniorů.

Další kurz, tentokrát na akademický rok 2018/19, má název Etudy ze středověkého a raně novověkého života a začíná opět v univerzitním centru v pátek 12. října 2018.

Fotogalerie ze slavnostní promoce

Projev zástupce posluchačů U3V

Více informací:
Ing. Bc. Barbora Hašková
manažerka pro koordinaci CŽV,
e-mail: haskova@rect.muni.cz
tel.: 602 761 464


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.