POJĎTE S NÁMI SLAVIT 100 LET OD ZALOŽENÍ MASARYKOVY UNIVERZITY!

14. ledna 2019

Srdečně vám zveme na přednášku reflektující dějiny MU z pohledu jejího měnícího se poslání a identity v očích zřizovatelů, politického vedení státu, akademiků a studentů. Proměnu mise brněnské univerzity nahlíží z pohledu vývoje universitas ve středoevropském prostředí a ukazuje alternativy vývoje, konfliktní linie a argumentaci soupeřících skupin uvnitř i vně univerzity od jejího počátku až do současnosti.

Přednášející proděkan Filozofické fakulty MU Lukáš Fasora je mimo jiné autorem knihy "Masarykova univerzita v Brně: Příběh vzdělání a vědy ve střední Evropě".

Těšíme se na vás v naší univerzitní knihovně.