Osmdesáté výročí operace ANTHROPOID

Přijměte pozvání na přednášku Pavla J. Slavíka s názvem Osmdesáté výročí operace ANTHROPOID, která se uskuteční v pondělí 30. května od 17:00 v učebně Univerzitního centra MU.

23. 5. 2022

Je to již osmdesát let od atentátu na zastupujícího říšského protektora v Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Heydricha („kata českého národa“).

Jaké byly okolnosti, které vedly k rozhodnutí o jeho likvidaci, a jaké byly následky? Kdo byli lidé, kteří se na této akci podíleli, kteří ji plánovali a kteří stáli kolem? Jaký je historický odkaz tohoto činu pro budoucnost? Jaké bylo mezinárodní postavení našich exilových představitelů a osobností domácího odboje? A jaké jsou tradice ve vojenských útvarech a společenských organizacích České republiky?

Na všechny tyto otázky odpoví Pavel J. Slavík, který je sběratelem leteckých insignií, pořádá různé výstavy a přednášky vztahující se k vojenským vyznamenáním, odznakům, nášivkám a vojenské historii. V roce 2017 obdržel od Svazu letců ČR medaili Za zásluhy, za propagační činnost a rozvíjení tradic letectva a ozbrojených sil.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.