Ohlédnutí za činností univerzitní knihovny - Můj svět (výtvarné projevy dětí s autismem)

Rádi bychom vám připomněli úplně první akci, kterou naše knihovna organizovala. Bylo to v roce 2014 a vernisáž proběhla 28. února 2014.

18. 1. 2022

Bez popisku

Výstava vznikla díky nezdolnému nadšení a optimismu jedné telčské maminky syna s autismem a její snaze pomáhat všem dětem a rodičům, kteří se každodenně potýkají s fenoménem této nevyzpytatelné civilizační nemoci. Navíc v té době se autismus teprve dostával do podvědomí lidí, téměř nikdo o něm nic nevěděl.

Podobně na tom byly i možnosti knihovny, nacházela se teprve ve druhém roce fungování, a ještě jsme neměli představu kudy bude její činnost směřovat, tedy kromě té klasické funkce, kterou je půjčování knih čtenářům. I díky této první výstavě, která vznikla tak říkajíc „na koleně“, se rozjela série dalších kulturních akcí: výstav, autorských čtení, přednášek, divadelních představení, výtvarných kurzů.

Výstava sama představila nejen výtvarné práce dětí s autismem, ale také speciální pomůcky pro názorné učení a učebnice, nabízena byla i konzultace s odbornou asistentkou či učitelkou. Pozvání na zahájení výstavy přijali i pedagogové MŠ a SPC Jihlava.

A hlavně – snad se podařilo přiblížit svět těchto „speciálních“ dětí nám všem.

Z výstavy jsme dokonce dohledali i fotografie, plakát, zápis v knize návštěvníků nebo pozvánku otisknutou v Telčských listech.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.