Ohlédnutí za činností univerzitní knihovny - Italské jednohubky – dvojhubky – trojhubky?

Jaká čest pro naši knihovnu, že se stala hostitelkou už tří křtů knih Marty Němcové Kučíkové.
Marta je telčská rodačka, která žije většinu svého života v podhůří italských Dolomit a má ten dar, že dokáže úsměvně převyprávět každodenní trampoty české rodiny (pečuje s manželem o 3 děti) související například s neznalostí italštiny, povinnostmi hospodyně či zvyklostmi místních horalů.

16. 8. 2021

První křest se odehrál 28. 10. 2017 a kmotrou knize Italské jednohubky byla spisovatelka Iva Pekárková. Autogramiáda se protáhla až do večerních hodin, stejně tak jako při druhém křestu knihy Italské dvojhubky (20. 10. 2018), což je další série příhod podaných s laskavým humorem. Následoval křest knihy Po italsku do hubky (20. 10. 2019), která ukrývá mnoho receptů na italské dobroty. Některé jsme mohli na křtu i ochutnat.

Rok 2020 přinesl knihu Z mého severoitalského deníku, která pojednává o době covidové (vypovídá sice o vážných věcech, ale opět s humorem Martě vlastním), a kterou jsme bohužel z „covidových“ důvodů nemohli pokřtít. O to více se těšíme na uvítání do života dalšího knižního dítka, tentokrát již Italských trojhubek, plánované na 23. 10. 2021.

Držme si palce, aby nepřišla žádná další virová vlna a nesmetla všechny naše smělé plány. A mimochodem, všechny knihy naleznete ve fondu naší knihovny, přijďte se podívat.