Na MUNI 100 bude představen digitální 3D model kostela a jezuitské koleje

13. června 2019

Již tuto sobotu bude v rámci prezentace Univerzitního centra Telč poprvé veřejně představen 3D model jezuitské koleje a kostela. Ten je výsledkem projektu telčského pracoviště NPÚ. Přijďte se podívat na Výstaviště v Brně v sobotu 15. června 2019 v rámci oslav stého výročí založení Masarykovy univerzity.

Telčské pracoviště NPÚ je zapojeno do řešení vědeckovýzkumného úkolu, jehož snahou je nově nahlédnout na město Telč a jeho vývoj v období baroka. Projekt s názvem Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši je financován z programu na podporu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity na léta 2016 až 2020 (NAKI II, kód DG16P02M043).

Kromě Národního památkového ústavu se na projektu podílí Ústav teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky a jeho hlavní koordinátor Historický ústav Akademie věd České republiky.

V rámci projektu jsou vytvářeny digitální 3D modely staveb spjatých s působením jezuitského řádu v Telči. Více na toto téma naleznete na stránkách projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši.
Podívejte se i na ukázku 3D modelace.
Tisková zpráva ve formátu pdf.