Aktuality

Na MUNI 100 bude představen digitální 3D model kostela a jezuitské koleje

13. června 2019

Již tuto sobotu bude v rámci prezentace Univerzitního centra Telč poprvé veřejně představen 3D model jezuitské koleje a kostela. Ten je výsledkem projektu telčského pracoviště NPÚ. Přijďte se podívat na Výstaviště v Brně v sobotu 15. června 2019 v rámci oslav stého výročí založení Masarykovy univerzity.

Telčské pracoviště NPÚ je zapojeno do řešení vědeckovýzkumného úkolu, jehož snahou je nově nahlédnout na město Telč a jeho vývoj v období baroka. Projekt s názvem Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši je financován z programu na podporu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity na léta 2016 až 2020 (NAKI II, kód DG16P02M043).

Kromě Národního památkového ústavu se na projektu podílí Ústav teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky a jeho hlavní koordinátor Historický ústav Akademie věd České republiky.

V rámci projektu jsou vytvářeny digitální 3D modely staveb spjatých s působením jezuitského řádu v Telči. Více na toto téma naleznete na stránkách projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši.
Podívejte se i na ukázku 3D modelace.
Tisková zpráva ve formátu pdf.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.