Listopad v Univerzitním centru bude především virtuální!

Máme tu listopad a s ním dvě zprávy. Jak to obvykle bývá, jednu špatnou a jednu dobrou.

2. 11. 2020

Ta špatná je, že opatření omezující běžný režim budou s největší pravděpodobností platit i v listopadu. To znamená další omezení některých našich služeb a rušení akcí. Zejména u těch tradičních nás to velmi mrzí. Přišli jsme tak třeba o křest nové  knihy známé telčské rodačky, bloggerky Marty Kučíkové. Za nebývalého zájmu veřejnosti se nám od roku 2017 povedlo vždy na podzim představit její novou knihu. V té letošní, s názvem Z mého severoitalského deníku, se paní Marta vrací ke své zkušenosti s jarní italskou koronavirovou karanténou. Z pochopitelných důvodů její křest v naší knihovně letos udělat nemůžeme, ale jsme domluvení, že to určitě napravíme, jakmile to bude jen trochu možné.

A jaké jsou ty dobré zprávy? Život v Univerzitním centru se nezastavil! Jen se mnohem více zvirtualizoval. Vlastně to má i své světlé stránky. Univerzitní centrum se tak mohlo stát plnohodnotnou součástí i při organizaci akcí, kdy by nám to vzdálenost z Brna za normálních okolností hodně ztěžovala. A to není všechno! Stále pro vás máme otevřenou i univerzitní cukrárnu, byť jen formou výdejního okénka. A také univerzitní knihovnu a některé expozice, byť v omezeném režimu, ve kterém je třeba se na výpůjčce knih domluvit s naší paní knihovnicí. V listopadu také začíná v našich prostorách dočasně fungovat Odbor rozvoje a územního plánování města Telče.

Pokud se chcete dozvědět více o našich online akcích, ale třeba i o přístupných expozicích nebo si jen prohlédnout fotoreportáž z překrásné podzimní Telče, jsou tu pro vás listopadové Zprávičky z UCT.

Chcete mít přehled? Přihlaste se k odběru Zpráviček z Univerzitního centra!
Archiv Zpráviček z UCT