Aktuality

Letní instalace soch Libora Hurdy

4. července 2019

Také v letošním roce budou prostory nádvoří univerzitního centra patřit speciální letní instalaci. Prostor k prezentaci dostal umělecký kovář a sochař Libor Hurda z Onšovic u Pelhřimova. Ten vystudoval SUPŠ Turnov, ateliér akademického sochaře Jana Mastníka. Od roku 1992 pracuje jako kovář – živnostník. Věnuje se zakázkové práci – od návrhu až po realizaci. Při své tvorbě klade důraz na kvalitní povrchové úpravy, aby objekty mohly být vystaveny v exteriéru. Svou volnou tvorbou inspirovanou převážně figurálními motivy se autor prezentuje na výstavách, zhruba třech až čtyřech do roka. Kromě Česka vystavuje také v zahraničí, například v českých centrech. Od roku 1997 je držitelem „Ceny Masarykovy akademie umění“ za uměleckou a tvůrčí činnost. Jako jeden ze čtyř českých tvůrců je také prezentován v prestižní americké publikaci o světových kovářích From Fire To Form.

Na ukázku jeho lehce provokativního díla, která nezapře i smysl pro svérázný humor, se můžete přijít podívat na nádvoří univerzitního centra kdykoli až do konce září 2019.

www.hurda.cz
fotogalerie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.