Letní instalace soch Libora Hurdy

4. 7. 2019

Také v letošním roce budou prostory nádvoří univerzitního centra patřit speciální letní instalaci. Prostor k prezentaci dostal umělecký kovář a sochař Libor Hurda z Onšovic u Pelhřimova. Ten vystudoval SUPŠ Turnov, ateliér akademického sochaře Jana Mastníka. Od roku 1992 pracuje jako kovář – živnostník. Věnuje se zakázkové práci – od návrhu až po realizaci. Při své tvorbě klade důraz na kvalitní povrchové úpravy, aby objekty mohly být vystaveny v exteriéru. Svou volnou tvorbou inspirovanou převážně figurálními motivy se autor prezentuje na výstavách, zhruba třech až čtyřech do roka. Kromě Česka vystavuje také v zahraničí, například v českých centrech. Od roku 1997 je držitelem „Ceny Masarykovy akademie umění“ za uměleckou a tvůrčí činnost. Jako jeden ze čtyř českých tvůrců je také prezentován v prestižní americké publikaci o světových kovářích From Fire To Form.

Na ukázku jeho lehce provokativního díla, která nezapře i smysl pro svérázný humor, se můžete přijít podívat na nádvoří univerzitního centra kdykoli až do konce září 2019.

www.hurda.cz