Konec prázdnin – výuka začala i v Univerzitním centru!

Konec léta a začátek školního roku nastaly nemilosrdně také v Telči a našem Univerzitním centru. A to přesto, že akademický rok 2023/24 začne na univerzitách oficiálně až později. A začne pěkně zostra i u nás, protože tu druhým rokem startuje i rodinná komunitní základní škola Vážka, která do našich prostor vrátila pravidelnou výuku. Více se dozvíte v našich pravidelných Zprávičkách z UCT.

4. 9. 2023

Máme pro Vás opět řadu informací a pozvánek na naše akce – nadcházejí školní rok bude hodně o akcích celoživotního vzdělávání. Čekají nás ale i akce raritní, třeba návštěva kolegů z Dunajské univerzity, která přijede historicky prvním přímým vlakem Vídeň–Telč. Škoda, že je to přímé spojení na dlouhou dobu asi i poslední, ale jeden nikdy neví….
Společně s kolegy z dalších telčských institucí se chystáme na další ročník Noci vědců a nepolevují ani aktivity galerie Míly Doleželové. Aktuálně chystáme mimořádné výtvarné sympozium a hudební dílny legendy českého jazzu Josefa Feča, ale také komentované prohlídky a spousty programů pro školy.
No a pokud jste spíše „koukací“ typ, máme pro Vás zbrusu novou virtuální prohlídku po rekonstruovaných pokojích anebo třeba fotografické ohlédnutí za letošním úžasným létem v našem Univerzitním centru.
Je tu září, sice končí prázdniny a začíná výuka, ale to vůbec nejsou špatné zprávy! Přejeme ať se Vám start do nového školního roku všem krásně vydaří!