Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Univerzitní knihovna pravidelně doplňuje svůj knižní fond. Nabízíme vám novinky měsíce září.
Martin Hilský: Shakespearova Anglie: portrét doby
Jaroslav Kmenta: Babišovo Palermo
Petr Hušek: Politický systém a politické strany České republiky
Josef Smolík: Psychologie terorismu a radikalizace: jak se z beránků stávají vlci
Veronika Svatošová: Strategické řízení v elektronickém obchodování
Michal Ševčík: Identita mládeže
Robert T. Kiyosaki: Fake; falešné peníze, falešní učitelé, falešná aktivita
Emil Páleš: Co je pokrok? O potřebě celostního myšlení
Murray N. Rothbard: Peníze v rukou státu
Fang Fang: Deník z Wu-changu
Viktor E. Frankl: Teorie a terapie neuróz
Adam Folta: Rozhovory na hraně zítřka
Jan Pavel: Mentální trénink v individuálních sportech
Philip E. Tetlock: Superprognózy
Michael Kocáb: Vabank: 1989-1991: Sametová revoluce, odsun sovětských vojsk
Jaroslav Kmenta: Babišovo Palermo
Proč si přečíst?
Kniha Babišovo Palermo přiblíží čtenářům a zájemcům o dění na české politické scéně zejména souvislosti s hnutím ANO a osobou jejího předsedy, Andreje Babiše.
Anotace:
Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO.
Úryvek z knihy:
„Bývalá poslankyně ANO Kristýna Zelienková je přesvědčena, že Andrej Babiš moc dobře věděl, co dělá a co chce. „Měl to připravené. Od samého začátku mu šlo jen o vybudování základny straníků, kteří mu budou sloužit a dělat jen to, co chce on,“ řekla mi Zelienková. I ona podle svých slov na začátku Babišovi věřila, že chce bojovat proti mafiánským strukturám. „Chtěla jsem, aby se opravdu rozkryl a rozbil svět klientelismu. Ale to nebyla pravda. Až s postupem času jsem zjistila, že on ten systém v podstatě zachoval, jen si ho udělal sám pro sebe,“ uvedla Zelienková.
Podle ní se v ANO dělaly také podvody. „Jakmile se některá organizace zdála být málo loajální, přijali se tam noví členové, a to i za cenu falšování zápisů ze schůzí a z hlasování. To vše, aby se tam dostali lidé, kteří už loajální budou. Když mě požádali členové o schůzku s Faltýnkem, že tyto praktiky chtějí řešit, řekl Faltýnek se svým typickým nadřazeným úsměvem na společné schůzce, že se to děje všude, a odmítal to řešit,“ řekla mi Zelienková….
A 19. října 2017 – krátce před sněmovními volbami – pak Kristýna Zelienková napsala na svůj facebookový profil: „Nalítla jsem Babišovi. Neudělejte stejnou chybu.““
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.