Exhibice Slam poetry poprvé na prázdninách v Telči

1. 8. 2019

Nejen návštěvníci festivalu Prázdniny v Telči, ale i všichni, kdo v úterý 6. srpna v 17 hodin dorazí do Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči, budou mít možnost shlédnout exhibiční turnaj ve Slam Poetry.

Slam Poetry je druh stand-up komedie, kdy rétor musí čistě za pomoci mikrofonu, mimiky a pohotovosti zaujmout i bavit publikum svým ostrovtipem. Zároveň musí veršovat.

Kompetitivního přednesu básní se zúčastní 7 soutěžících, kteří představují absolutní špičku české Slam poetry scény. Do Telče tak zamíří třeba Anatol Svahilec, mistr ČR 2014, Ondřej Hrabal, mistr ČR 2014, Dr. Filipitch, mistr ČR 2017 či Ellen Makumbirofa, vicemistryně ČR 2016.

Exhibici pořádá univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči. „Nejedná se pro nás o novou zkušenost. Jednu podobnou exhibici jsme v našem centru pořádali už letos na jaře a byla to skvělá zábava,“ říká k exhibici ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec. „Chceme se přidat a doplnit festivalovou nabídku Prázdnin v Telči, které tu právě probíhají. Festival je orientovaný hlavně na hudební produkce či divadla pro děti, básnická performance se k nim bude určitě skvěle hodit. Je to opravdový koncert českého jazyka,“ dodává.

Zajímá vás, zda může být poezie show? Přijďte se podívat v úterý 6. srpna od 17 hodin do Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. Slam poetry je performativní žánr přednesu autorské poezie. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Zhnusení? A body publika!!!

Vstupné: 200,- Kč

Podrobnější informace získáte u Ilony Martinů v knihovně UC Telč, tel. 774 886 640, www.uct.muni.cz/knihovna.

Tisková zpráva ve formátu PDF.

Více článků

Přehled všech článků