Do Telče míří celoživotní vzdělávání bez hranic

22. 5. 2019

Masarykova univerzita (MU) byla úspěšná se svým projektem Celoživotního vzdělávání bez hranic a z Fondu malých projektů (Program Interreg V - A, Rakousko - Česká republika) získala podporu pro realizaci astronomického kurzu Vesmír bez hranic, který pilotně proběhne v Univerzitním centru v Telči v termínu 22. – 26. května.

Čtyřdenní mezinárodní interaktivní kurz převážně pro seniory, bude realizován dvojjazyčně, ve spolupráci s Dunajskou univerzitou Krems (DUK), a bude do budoucna sloužit jako šablona pro realizaci dalších podobných kurzů v telčském univerzitním centru (UCT).

„Je to pro nás skvělý počin,“ řekla k chystaným aktivitám manažerka celoživotního vzdělávání MU Barbora Hašková. „Projekt klade důraz na podporu a rozvoj celoživotního vzdělávání, které má na Masarykově univerzitě velkou podporu. Snažíme se získávat zkušenosti od zahraničních partnerů. Spolupráce s kolegy z Dunajské univerzity, která se zaměřuje právě na oblast vzdělávání dospělých, je k tomu skvělou příležitostí,“ dodává.

Na univerzitě v Kremži již proběhly dvě setkání zástupců partnerských univerzit a v rámci projektu probíhají i další přednášky či společné meziuniverzitní akce a setkání.

Více informací:
Ing. Bc. Barbora Hašková,
manažerka pro koordinaci CŽV, e-mail: haskova@rect.muni.cz, tel.: 602 761 464
Tisková zpráva ve formátu pdf.