Březen? Všechno je jinak…Dokud můžeme, pomáháme!

Zítra a pozítří (2. a 3. března) budou na naší univerzitě probíhat Masarykovy dny. Jejich tématem bude vzdělávání. Pořádá je Kulturní centrum MU, jehož součástí je i naše Univerzitní centrum. Měla to být naše hlavní pozvánka a první dobrá zpráva. Další je přepnutí k normálnímu epidemickému režimu v zelené barvě univerzitního semaforu nebo zahájení prezenční výuky Univerzity třetího věku. To všechno je v našich Zprávičkách a všechno je to pravda. Všechno je ale najednou jinak.

1. 3. 2022

Aktuální dění a ruská agrese na Ukrajině dělá vše méně důležité. Od pondělí k nám z Ukrajiny přijíždějí první maminky s dětmi. Naše Univerzitní centrum se stává jejich dočasným domovem. Moc děkujeme za spoustu reakcí a nabídek na pomoc a podporu. Vlna solidarity je samozřejmě úžasná. Stejně jako celá řada lidí a zařízení, firem či institucí, kteří do toho tady v Telči a okolí šly a nezištně pomáhají. Zatím nevíme, jak to bude dál. Koordinace naštěstí funguje a děkujeme Městu Telč, že se toho ujalo.

Vše co budeme potřebovat, nejen my, ale i kolegové z Telče, by mělo být ve facebookové skupině: TELČ pomáhá UKRAJINĚ. V našem Univerzitním centru Telč už, kromě samotného ubytování rodin, vzniká i sklad materiálu, přes který bude materiální pomoc distribuována tady a v okolí Telče. Příklad toho, co a jak děláme a co konkrétně potřebujeme je např. tady v příspěvku pana starosty Vladimíra Brtníka.

Pokud potřebujete více informací, zeptejte se Jardy Makovce, Lucie Zemanové nebo tady: www.uct.muni.cz/kontakt.

Vše k pomoci pro Ukrajinu (dotazy, nabídky apod.), prosíme ideálně přes skupinu TELČ pomáhá UKRAJINĚ.

Ještě jednou moc děkujeme a příští zprávičky už budou snad z normálního světa!