Newsletter 03/2022
1. 3. 2022, 13:15

Masarykovy dny se budou věnovat vzdělávání, představí i Univerzitní centrum

V pořadí již třetí Masarykovy dny, pořádané Masarykovou univerzitou tradičně první týden v březnu, tedy u příležitosti narozenin prvního československého prezidenta a patrona naší univerzity, mají podtitul Masaryk a vzdělávání.

Masarykovy dny se budou konat 2. a 3. března v on-line režimu a organizátoři opět přicházejí s tématem nejen spjatým s Masarykovou osobností a odborností, ale zároveň s tématem velmi aktuálním. Součástí letošních Masarykových dnů totiž bude konference Education for Society, na níž se budou podílet zástupci z MŠMT, odborníci z vysokých škol, Akademie věd ČR či dalších institucí.

Pravidelným kulturním osvěžením Masarykových dnů se stal koncert, tentokrát na něm vystoupí Vladimír Richter a Petr Hala z MU s kombinací drobných klavírních skladeb Leoše Janáčka a písní z Amsterodamského kancionálu Jana Amose Komenského.

Také letos se Masarykovy dny dotknou i Univerzitního centra v Telči, které se přímo podílí na jejich organizaci. V připravované publikaci o Kulturním centru bude i kapitola věnovaná Univerzitnímu centru. Křest publikace proběhne 2. března a stejně jako celý zbytek programu jej můžete sledovat v přímém přenosu na stránkách www.masarykovydny.cz.

Pokud to epidemická situace dovolí, na začátku dubna chystáme také Ozvěny Masarykových dnů, které by do Telče měly přivést mimo jiné i děkana Fakulty sociálních studií a známého politologa Stanislava Balíka.

Březen je ovšem také o výuce a v něm se dočkáme i návratu prezenční formy Univerzity třetího věku. Máme sice trochu zpoždění, ale vypadá to, že by se nám přeci jen letošní rok mohlo podařit úspěšně dokončit. A na ten příští už se těšíme, protože jsme zaznamenali nebývalý zájem ze strany brněnských přednášejících, což by nám mohlo pomoci naší U3V se zase trochu posunout. Snad nás tedy, nejen v Telči a Univerzitním centru, čekají lepší časy!

Masarykovy dny

UCT přešlo na zelenou barvu semaforu

Podmínky provozu a výuky se řídí od pondělí 21. února zeleným eskalačním semaforem a aktuálními vládními opatřeními. Budovy MU jsou otevřené pro studenty, zaměstnance i pro veřejnost, platí ale povinnost nosit ve všech prostorách ochranné prostředky dýchacích cest. Především máme radost z toho, že opět můžeme zahájit prezenční výuku U3V.

Podrobnosti

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
T: 606 036 043
E: svobodova@rect.muni.cz

Poznejte s Juniorem bohatství České republiky!

Pro on-line portál MjUNIon jsme připravili interaktivní studijní materiál o českých památkách zapsaných na seznam UNESCO.

Nejprve zjistíte, jak UNESCO funguje a co má na starost. Poté poznáte české dědictví a prozkoumáte historické centrum Telče.

Podrobnosti

Březnové knižní novinky v knihovně UCT

Pro veřejnost (výstavy, koncerty, přednášky)

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Místa UNESCO objektivem Věry Zadinové

Výstava k 30. výročí zapsání Telče na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

7. 2. - 31. 3. 2022
Kavárna-cukrárna Haas

Přístupné každý den
od 9.00 do 17.00 hod.

Do Brna široká cesta

Panelová výstava se zaměřuje na kramářské písně se světskou tématikou.

1. 2. - 31. 3. 2022
chodba před knihovnou

Přístupné každý den
od 9.00 do 17.00 hod.

Kalendář akcí

Přehled vybraných akcí - březen 2022

čt 3. – pá 4. 3. 2022

Pracovní setkání

Organizátorem akce je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

so 5. – ne 6. 3. 2022

Výjezdní zasedání

Pořadatel Filozofická fakulta MU.

čt 31. 3. – pá 1. 4. 2022

Pracovní setkání

Organizátorem akce je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Začátek roku ve fotografiích

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube