Barokní sochařství v Telči a zážitky z cest po Maroku a Mauretánii – přijďte příští týden na přednášky do univerzitního centra

Také v příštím týdnu pokračujeme v bohaté nabídce přednášek.

7. 2. 2020

Ve středu 12. února nás čeká přednáška Mgr. Adama Sekaniny Barokní sochařství v Telči.

Anotace:
Sochařství období 17. a 18. století v Telči představuje dosud málo probádanou oblast. Projekt NAKI II Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši přináší nová zjištění a pomáhá rozšířit rámec znalostí tohoto fenoménu. Přednáška bude zaměřena na aktuální stav poznání a jeho širší uměleckohistorický kontext.

Přednáška je pořádána ve spolupráci s telčskou pobočkou NPÚ v rámci cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, začíná v 18.00 hodin, vstup zdarma.

Celá tisková zpráva o konané přenášce

Pokud patříte mezi příznivce cestování, nenechte si ujít přednášku cestovatele Jiřího Kaláta Maroko a Mauretánie, která se bude konat ve čtvrtek 13. února od 17:00 hodin v knihovně Univerzitního centra Telč.

Anotace přednášky Jiřího Kaláta:
Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Oko Afriky je jedním z nich, starobylé knihovny v Chinguetti další a na čtrnáctihodinovou jízdu v nákladním vagonu vlaku s rudou nikdo jen tak nezapomene. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě. Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky. O tom všem je toto povídání.

Více na stránkách cestovatele Jiřího Kaláta - jiri-kalat.cz