Amatérské divadlo se vrací do Univerzitního centra

Po dlouhé odmlce a po několikerém odkladu se k nám do Telče vrací divadelní amatérská scéna.

18. 8. 2021

Prozatím ve skromné minisérii dvou divadelních kusů, které se uskuteční v prostorách historického sálu Univerzitního centra. Pro všechny příznivce a milovníky hraného umění divadelní soubory Fakultní divadelní společnost Právnické fakulty Masarykovy univerzity a Třešťský průměr (Natvrdlí, Tylovi vrazi) připravili opravdu skvostné kusy. Srdečně všechny zveme a doufáme, že těmito nesmělými pokusy obnovíme tradici Telčského divadlení, ke kterému jsme se po pobídce Panského dvora v Telči přidali v roce 2018.

Make Telč great again!
Třešťský průměr (Natvrdlí, Tylovi vrazi)
28. 8. 2021 od 20:00

Volnočasové seskupení Třešťský průměr (Natvrdlí, Tylovi vrazi) se vrací po letech do Telče. V duchu myšlenky Make Telč great again! přiváží velkolepé vize a ohňostroj břitkého humoru v pásmu komediálních her, scének a skečů s prvky kabaretu a občasné satiry.
Generační divadelní uskupení mladých herců Třešťský průměr vzniklo v Třešti na Jihlavsku spojením dvou samostatných divadelních skupin Tylovi vrazi a Natvrdlí. Parodickými skeči, jednoaktovkami, písněmi, poezií či blackouty se uskupení parodicky vyjadřuje ke konkrétnímu dění ve městě i v celé společnosti.

Alois Jirásek - Lucerna
Fakultní divadelní společnost
2. 9. 2021 od 20:00

Proč znovu uvádět/vidět právě Jiráskovu Lucernu?
Protože je to hra o české identitě (byť se to možná na první pohled nezdá). Lucerna měla premiéru v 17. listopadu 1905.
Její autor, Alois Jirásek, se v té době již proslavil jako urputný propagátor české národní hrdosti.
Vrcholem této jeho role bylo jeho proslovení Manifestu českých spisovatelů a jeho následné politické působení jako poslance a senátora.
O čem ale je? Jaký by k ní byl soundtrack?
Kdo má na tu lípu právo?
A hlavně: co by na to řekl Jára Cimrman?

Vstupné je v obou případech dobrovolné.