17. ročník Letní školy evropských studií zahájen

1. 8. 2018

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek zahájil svým úvodním projevem v pondělí 30. července 2018 již 17. ročník Letní školy evropských studií v Telči, letos na téma „Zodpovědnost a strach – inovace, technologie a budoucnost Evropy“.

Státní tajemník nejprve seznámil účastníky symposia - téměř 20 mladých diplomatů ze 17 zemí Evropy, Asie, Latinské Ameriky a Blízkého východu a stejný počet mladých úředníků z klíčových českých institucí (Kancelář prezidenta republiky, Senát a Poslanecká sněmovna PČR, Úřad vlády a další resorty) s hlavními prioritami české zahraniční politiky. K tématu letní školy zdůraznil potřebu kvalitního vzdělání coby celoživotního procesu a vnitřní integrity mladých diplomatů a státních úředníků: zodpovědnost na jejich bedrech bude v pracovním procesu velká, ale není z ní nutno mít strach.

V Telči se v dalších dnech řada českých i zahraničních lektorů, diplomatů a odborníků zamyslí nad otázkou, jaké možnosti a jaká úskalí skýtá aktuální vývoj v Evropě. Symposium bude slavnostně ukončeno v pátek 3. srpna.

Prohlédněte si fotogalerii z prvních dnů sympozia.
Zdroj: Diplomatická akademie na www stránkách MZV ČR

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.