Výtvarný plenér 2019 (výstava)

• 1. ledna 2021
  • Univerzitní centrum Telč

Výstava představuje kresby a fotografie posluchačů kurzu Univerzity třetího věku. Vystavované práce vznikly v tematicky zaměřeném kurzu nazvaném Výtvarný plenér, který se již po třinácté konal v Telči.

Účastníci výtvarné části plenéru měli možnost si pod odborným vedením lektorů doc. Mgr. Vítězslava Švalbacha a Danuše Švalbachové prakticky vyzkoušet základy kresby, lineární perspektivu včetně teoretického minima, kresbu stromů, kresbu květin a koláže.

Ve fotografické části plenéru pak byla zpracována tato témata: socha, krajina, architektonický detail, fotoreportáž, portrét. Lektoři kurzu Mgr. Jiří Víšek a MgA. Igor Šefr kladli důraz především na vytříbenou kompozici, práci se světlem a docílení technicky kvalitního snímku.

Výstava je volně přístupná na základě aktuální epidemiologické situace v chodbách UCT v 1. patře.

Načítám mapu…

Sdílení události