Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Již brzy, přesně v úterý 19. března, uplyne 20 let od podpisu smlouvy mezi městem Telč a Masarykovou univerzitou o převodu budovy bývalé jezuitské koleje do univerzitní správy.
Během dvou desetiletí prošla zdařilou komplexní rekonstrukcí i různými obdobími hledání. Dnes slouží jako otevřené univerzitní centrum s řadou vzdělávacích, ale také kulturních a společenských akcí.
Oslavy telčského centra a jeho dvacetiletého působení jsou součástí celouniverzitních oslav 105. výročí Masarykovy univerzity, která na své odloučené pracoviště nezapomíná. Připravena je retrospektivní výstava (od 6. 3.), do Telče přijede rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš (12. 4.), který bude mít mimo jiné i přednášku pro posluchače Univerzity třetího věku. Na začátek turistické sezony se ve spolupráci s městem Telč chystá koncert filmových melodií Symfonického orchestru Masarykovy univerzity (9. 6.). Na podzim je pak domluvena putovní výstava o Telči, Míle Doleželové a Univerzitním centru Telč pro fakulty v Brně.
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.