20 let Masarykovy univerzity v Telči

Již brzy, přesně v úterý 19. března, uplyne 20 let od podpisu smlouvy mezi městem Telč a Masarykovou univerzitou o převodu budovy bývalé jezuitské koleje do univerzitní správy.

27. 2. 2024

Během dvou desetiletí prošla zdařilou komplexní rekonstrukcí i různými obdobími hledání. Dnes slouží jako otevřené univerzitní centrum s řadou vzdělávacích, ale také kulturních a společenských akcí.

Oslava 20 let

Oslavy telčského centra a jeho dvacetiletého působení jsou součástí celouniverzitních oslav 105. výročí Masarykovy univerzity, která na své odloučené pracoviště nezapomíná. Připravena je retrospektivní výstava (od 6. 3.), do Telče přijede rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš (12. 4.), který bude mít mimo jiné i přednášku pro posluchače Univerzity třetího věku. Na začátek turistické sezony se ve spolupráci s městem Telč chystá koncert filmových melodií Symfonického orchestru Masarykovy univerzity (9. 6.). Na podzim je pak domluvena putovní výstava o Telči, Míle Doleželové a Univerzitním centru Telč pro fakulty v Brně.

Tisková zpráva ke stažení (pdf formát)