Zlatá jeřabina 2023

Od 1. března můžete hlasovat ve 20. ročníku krajské ankety Zlatá jeřabina, a podpořit tak zajímavou kulturní akci nebo příkladnou obnovu památek za uplynulý rok. Univerzitní centrum získalo nominaci za kulturní aktivitu související s Expozicí Míly Doleželové v Telči.

29. 2. 2024

V prostorách bývalé jezuitské koleje, nyní Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči, vznikla stálá expozice děl výjimečné malířky Míly Doleželové a jejího manžela výtvarníka Jiřího Mareše. Jedná se o největší vystavenou kolekci této manželské dvojice a kromě samotných děl představuje i jejich dramatický životní příběh ilustrovaný řadou unikátních osobních dokumentů a také příběh sbírky samotné. Ta se do Telče vrátila po třiceti letech marných pokusů. Od svého otevření (16. 6. 2023) navštívilo expozici a ateliéry bezmála 4 000 malých i velkých milovníků umění. (podrobnější informace o kulturní aktivitě).

Pro náš návrh můžete hlasovat elektronicky od 1. 3. 2024.

Děkujeme za váš hlas.