Vánoční výstava i přednáška

Na výstavě Vánoce v přírodních materiálech bude možné spatřit výrobky z různých přírodních materiálů od tvůrců z našeho regionu, ale také dekorace z orobince Ivety Dandové z Mnichova Hradiště, která patří k posledním výrobcům ovládajícím tyto pletařské techniky, a byla oceněna jako „Nositel tradic lidových řemesel“.

15. 11. 2021

Návštěvníci se mohou těšit na výrobky Jaroslavy Plášilové Chlupáčové z Kamenice nad Lipou, která představí své malované kameny inspirované zimní přírodou.
Figurky ze všech možných šišek a ořechových skořápek z dílny Miloslava Janů rozhodně překvapí nejen dospělé, ale i děti.
Ukázka ze sbírky betlémů Bohuslavy Veitové z Polné je doplněna jejími ručně vytvořenými keramickými betlémy.
Postavičky z šustí a slaměné dekorace jsou ukázkou řemeslného umu Lenky Holasové a Miluše Bahounkové. Obě jsou z Polné.
K vidění bude i tvorba drátenice Věry Studené z Kuklíku na Žďársku – oko návštěvníka jistě potěší její odrátované rybičky.
Pavla Kvasničková z Jihlavy představí svůj plstěný betlémek z ovčího rouna.

Výstava, která se snaží poukázat hlavně na to, jak jsou ještě lidé v dnešní přetechnizované době manuálně šikovní a jak stále přetrvává řemeslná zručnost, bude k vidění v Univerzitním centru v Telči po dobu adventu až do konce ledna 2022.

Přednáška Advent s květinou bude spíše povídání o květinách s paní Hanou Hinterholzovou. Nepůjde jen o strohá fakta, ale i o příběhy a mýty, které spojují květiny s dobou adventu. Dovíte se také i pár rad, jak květiny pěstovat a užít si jejich krásy co nejdéle.

Přednáška se koná 22. listopadu 2021 v 17:00 hod. v knihovně UCT.

Všechny akce se budou konat za bezpečnostních proticovidových opatřeních, takže si nezapomeňte vzít s sebou respirátory.
Děkujeme za pochopení a jste srdečně zváni.