Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Letošní léto čeká návštěvníky Telče opravdu skvělá kulturní nabídka. Univerzitnímu centru Masarykovy univerzity se povedlo přeměnit prostory bývalé jezuitské koleje v galerii a připravit lákavou a ojedinělou nabídku tří špičkových výtvarníků.
Po úspěšném otevření stálé expozice malířky Míly Doleželové v polovině června, se v příštím týdnu nabídka pro návštěvníky Univerzitního centra rozšíří o další dvě instalace, tentokrát ovšem jen dočasné. Po delší době bude veřejně předvedena plastika předního českého sochaře Josefa Klimeše s názvem Každý má právo na vzdělání, původně vytvořenou pro EXPO 1958 v Bruselu. Své obrazy a malby v Telči poprvé představí také pražský malíř Tomáš Kubík. Ten se věnuje hyperrealistické malbě, ve které patří k největším talentům a osobnostem své generace nejen u nás, ale i v Evropě.
Společná vernisáž obou výstav proběhne v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči v úterý 11. července od 17 hodin. Hudební program připraví studenti mistrovských kurzů Hudební akademie Telč, jejichž koncert začíná v 19.30.
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.