Univerzitní centrum Telč láká návštěvníky na mimořádnou letní porci špičkové kultury

Letošní léto čeká návštěvníky Telče opravdu skvělá kulturní nabídka. Univerzitnímu centru Masarykovy univerzity se povedlo přeměnit prostory bývalé jezuitské koleje v galerii a připravit lákavou a ojedinělou nabídku tří špičkových výtvarníků.

30. 6. 2023

Po úspěšném otevření stálé expozice malířky Míly Doleželové v polovině června, se v příštím týdnu nabídka pro návštěvníky Univerzitního centra rozšíří o další dvě instalace, tentokrát ovšem jen dočasné. Po delší době bude veřejně předvedena plastika předního českého sochaře Josefa Klimeše s názvem Každý má právo na vzdělání, původně vytvořenou pro EXPO 1958 v Bruselu. Své obrazy a malby v Telči poprvé představí také pražský malíř Tomáš Kubík. Ten se věnuje hyperrealistické malbě, ve které patří k největším talentům a osobnostem své generace nejen u nás, ale i v Evropě.

Společná vernisáž obou výstav proběhne v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči v úterý 11. července od 17 hodin. Hudební program připraví studenti mistrovských kurzů Hudební akademie Telč, jejichž koncert začíná v 19.30.

Tisková zpráva (PDF formát)