Oslavy 80 let od konce 2. světové války začnou večerem s historiky v Univerzitním centru
Hlavní dubnovou akcí, na kterou vás chceme do Univerzitního centra všechny pozvat, budou Ozvěny Masarykových dnů. Letos věnovaných 2. světové válce.
Veřejný prostor Telče jako vstřícný životní prostor pro obyvatele i návštěvníky – to je cílem aplikovaného výzkumného projektu Doma ve městě UNESCO, podpořeného Technologickou agenturou ČR. Možná to nevíte, ale na projektu SPOLU V TELČI blízce spolupracují odborníci z ČVUT a Masarykovy univerzity s místními obyvateli a zástupci města Telč, které je externím aplikačním garantem.
Přinášíme první výstup výzkumu členek a členů týmu, kteří svou práci prezentují a průběžně budou prezentovat na lokálních i mezinárodních konferencích a v odborných publikacích.
Zpráva je podkladem pro vytvoření komunikační strategie na míru města Telči. Součástí této strategie bude především návod, jak využívat inovovanou aplikaci. Není ovšem zaměřena pouze na prostor digitální komunikace. Měla by napovědět, jak může město mluvit ke svým obyvatelům, uživatelům a návštěvníkům i jinými kanály. Např. i skrze úpravu svého veřejného prostoru.
Více o projektu: www.spoluvtelci.cz
Výzkumná zpráva Komunikační kanály, klíčoví aktéři a obsahy komunikace v Telči (PDF)
Hlavní dubnovou akcí, na kterou vás chceme do Univerzitního centra všechny pozvat, budou Ozvěny Masarykových dnů. Letos věnovaných 2. světové válce.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.