Přednáška o proměnách Masarykova náměstí v Jihlavě

13. února 2019

Univerzitní centrum Telč a Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pokračují v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Další přednáška Krecl nebo PRIOR? Proměny Masarykova náměstí v Jihlavě se koná ve středu 20. února 2019 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednášejícím je Jiří Neubert z telčského pracoviště Národního památkového ústavu. Vstup zdarma.

Jihlavské náměstí patří k největším středověkým prostorům na světě. Jeho současná podoba pochází převážně z 20. století. V ploše náměstí se od začátku rozvíjel špalíček domů zvaný Krecl, který byl v 70. letech 20. století demolován a nahrazen obchodním domem. Kritika přicházela současně s jeho dokončováním. Co se povedlo či nepovedlo a jak to řešit či neřešit, osvětlí výše uvedená přednáška.