Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Letošní listopad nám přinese hned několik důležitých akcí. Čeká nás podpis memoranda o spolupráci s Krajem Vysočina. Oslavíme 100. výročí narození malířky Míly Doleželové a představíme návrh stálé expozice jejího díla v našem centru.
Mimochodem, věděli jste, že naše kniha o ní je nejkrásnější knihou Vysočiny pro rok 2022? Ale samozřejmě je před námi hlavně celá řada vzdělávacích akcí. Do Telče se vrací železničářská konference kolegů z Ekonomicko-správní fakulty MU, poprvé pohostíme studentské dílny skvělého historika Jiřího Hanuše, hlavně se ale v našem centru sejdou elitní vědci na sympoziu věnovaném památkové vědě pořádaném telčským pracovištěm ÚTAM Akademie ČR v rámci českého předsednictví EU.
Ovšem je tu i nabídka kulturní. Pražská zpěvačka Ira Mimosa, přednáška Michala Stehlíka, spoluautora podcastu Přepište dějiny, o Antonínu Zápotockém nebo přednáška Jana Šamánka o tom, jak nejlépe prořezat ovocné stromy. A to není zdaleka všechno. Letošní listopad je zkrátka mimořádně bohatý. Jestli nevěříte, podívejte se do našich zpráviček.
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.