Podpis memoranda, oslavy narozenin, sympozium o památkové vědě - nadechněte se, je tady listopad!

Letošní listopad nám přinese hned několik důležitých akcí. Čeká nás podpis memoranda o spolupráci s Krajem Vysočina. Oslavíme 100. výročí narození malířky Míly Doleželové a představíme návrh stálé expozice jejího díla v našem centru.

1. 11. 2022

Mimochodem, věděli jste, že naše kniha o ní je nejkrásnější knihou Vysočiny pro rok 2022? Ale samozřejmě je před námi hlavně celá řada vzdělávacích akcí. Do Telče se vrací železničářská konference kolegů z Ekonomicko-správní fakulty MU, poprvé pohostíme studentské dílny skvělého historika Jiřího Hanuše, hlavně se ale v našem centru sejdou elitní vědci na sympoziu věnovaném památkové vědě pořádaném telčským pracovištěm ÚTAM Akademie ČR v rámci českého předsednictví EU.

Ovšem je tu i nabídka kulturní. Pražská zpěvačka Ira Mimosa, přednáška Michala Stehlíka, spoluautora podcastu Přepište dějiny, o Antonínu Zápotockém nebo přednáška Jana Šamánka o tom, jak nejlépe prořezat ovocné stromy. A to není zdaleka všechno. Letošní listopad je zkrátka mimořádně bohatý. Jestli nevěříte, podívejte se do našich zpráviček.