Knižní novinky - září 2022

Nabízíme vám knižní novinky měsíce září.

26. 8. 2022

Bez popisku

Unesco: poklady kultury, poklady přírody
Betty Edwardsová: Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou
Marie Rakušanová: Bohumil Kubišta a Evropa
Anne-Sverdrup-Thygesonová: Planeta hmyzu
Ivo Toman: Kurvítka v hlavě
Hana Vykoupilová: Připravte děti na život
Deepak Chopra: Stínový efekt: Objasnění skryté síly vašeho pravého já
Ada Bartlová: Všechno, co jste chtěli vědět o módě
Philip Zimbardo: Luciferův efekt: jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí
Pavel Kosatík: Slovenské století
Michal Konečný: Hrad Jindřichův Hradec
Zuzana Kašparová: Vyhonit ďábla: o vztazích, sexu a intimitě

Knižní tip

Ivo Toman: Kurvítka v hlavě

Proč si přečíst?
Kniha je označovaná za český bestseller. Kdo z nás by nechtěl rozvíjet svou osobnost? Proč tedy nevyhodit z hlavy „kurvítka“, která nám v tom brání?
Anotace:
Říká se, že výrobci dávají do přístrojů něco, co způsobí, že se ty přístroje po čase pokazí. Ideálně hned po záruce. Lidově těmto sabotérům říkáme kurvítko. Něco podobného máme i ve svém myšlení, proto se často chováme dost hloupě.
Náš mozek si z několika informací okamžitě domyslí zbytek. Jenže tyto myšlenkové zkratky se občas „nestrefí“. Pak najdeme smysl tam, kde není. A z jasných faktů vytvoříme naprosto špatné závěry.
Pokud na cokoli odpovíte ano, máte v hlavě kurvítka.
V této knize najdete mnoho příkladů, kdy se i chytří lidé a s dobrým úmyslem chovají divně až hloupě. Dozvíte se také, jak tomu můžete zabránit. Tyto postupy fungují, přestože jsou často neobvyklé až šokující.
Víte, že peklo existuje? Ano, když si ho uděláte sami ve svých hlavách svými myšlenkami.
Reakce čtenářů na knihu:
- Výborná kniha z oblasti osobního rozvoje. Hned v knihkupectví zaujme jak názvem, obálkou a po prolistování i obsahem. Je psána jednoduše s dobrými příklady. Trošku mě rozčilují ty 3 otazníky za každou myšlenkou, nicméně se mi kniha velmi líbila. Ráda si označuji důležité pasáže, ke kterým se vracím zvýrazňovačem a tato kniha celá svítí:)
- Knihu Kurvítka v hlavě považuji za jednu z nejlepších od autora. Lidem se zájmem o osobní rozvoj určitě pomůže si uvědomit mnoho věcí, které umožní využít svůj potenciál efektivněji.
- Kniha hodící se především do dnešního světa... stojí rozhodně za přečtení!
- Zajímavá kniha k zamyšlení. Nicméně čekala jsem větší interaktivitu knihy, jako je tomu u obdobných knih osobního rozvoje. Tato kniha mi přišla spíše jako zajímavý výčet informací, na které v běžném životě často zapomínáme a kterými se necháme ovlivnit.
Úryvek z knihy:
„Tedy když je to zdarma. Slovo zdarma je obrovské kurvítko, protože u něj máme skvělý pocit. Nemáme totiž strach ze ztráty. Myslíme si, že nehrozí špatné rozhodnutí…
Pokud máte rádi sladké, kouzlo slova zdarma vám ukážu na následující nabídce, kterou formuluji dvěma způsoby:
a) Zákusek a dvě sušenky dohromady za 75 Kč.
b) Zákusek za 75 Kč a dvě sušenky zdarma.
Co myslíte, která nabídka byla úspěšnější? V případě a) koupilo 40 % oslovených. V případě b) koupilo 73 % lidí. To je téměř dvojnásobek. Proč? Protože v případě b) máte něco zdarma. Pro někoho je důležité, že ušetří, u jiného rozhodne spíše chamtivost. V každém případě slovo zdarma zvyšuje zisky prodejcům. A zákazník Homo sapiens, tedy člověk rozumný (opravdu?) to zaplatí, a rád.“


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.