Oslavy 80 let od konce 2. světové války začnou večerem s historiky v Univerzitním centru
Hlavní dubnovou akcí, na kterou vás chceme do Univerzitního centra všechny pozvat, budou Ozvěny Masarykových dnů. Letos věnovaných 2. světové válce.
Music Academy Telč (dříve Francouzsko-česká hudební akademie v Telči) byla v roce 1995 založena jako ojedinělý hudební evropský projekt propojující českou a francouzskou kulturu.
Zakladatelem projektu je Město Telč, Francouzské velvyslanectví a Francouzský institut v Praze. Od roku 2004 pořádá akademii obecně prospěšná společnost Česko-francouzská akademie Telč, kterou jako jediný zakladatel v roce 2003 založilo Město Telč.
Akademie nabízí studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol z Čech, Francie, Slovenska a dalších zemí mezinárodní mistrovské kurzy, které vedou vynikající evropští hudebníci. Od svých počátků akademie koncepčně vychází z propojení evropské tradice francouzské dechové a slovanské smyčcové školy.
Music Academy Telč se každoročně účastní více než padesát studentů z mnoha evropských i mimoevropských zemí, kteří v průběhu kurzů vystupují společně se svými pedagogy na koncertech v sále Panského dvora a Národního památkového ústavu v Telči a dalších sálech v Telči a okolí. Výuka hry na nástroje se zaměřuje na maximální rozvoj sólové hry jednotlivých účastníků, stejně tak i na výuku komorní hudby (smyčcové a dechové soubory). Celková koncepce akademie ale vede k umělecké všestrannosti – rozvíjení komorní hry i orchestrální praxi.
Hlavní dubnovou akcí, na kterou vás chceme do Univerzitního centra všechny pozvat, budou Ozvěny Masarykových dnů. Letos věnovaných 2. světové válce.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.