Hudební akademie v Telči již po dvacáté osmé

Music Academy Telč (dříve Francouzsko-česká hudební akademie v Telči) byla v roce 1995 založena jako ojedinělý hudební evropský projekt propojující českou a francouzskou kulturu.

26. 6. 2022

Zakladatelem projektu je Město Telč, Francouzské velvyslanectví a Francouzský institut v Praze. Od roku 2004 pořádá akademii obecně prospěšná společnost Česko-francouzská akademie Telč, kterou jako jediný zakladatel v roce 2003 založilo Město Telč.

Akademie nabízí studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol z Čech, Francie, Slovenska a dalších zemí mezinárodní mistrovské kurzy, které vedou vynikající evropští hudebníci. Od svých počátků akademie koncepčně vychází z propojení evropské tradice francouzské dechové a slovanské smyčcové školy.

Music Academy Telč se každoročně účastní více než padesát studentů z mnoha evropských i mimoevropských zemí, kteří v průběhu kurzů vystupují společně se svými pedagogy na koncertech v sále Panského dvora a Národního památkového ústavu v Telči a dalších sálech v Telči a okolí. Výuka hry na nástroje se zaměřuje na maximální rozvoj sólové hry jednotlivých účastníků, stejně tak i na výuku komorní hudby (smyčcové a dechové soubory). Celková koncepce akademie ale vede k umělecké všestrannosti – rozvíjení komorní hry i orchestrální praxi.

Program hudební akademie