Historická dílna v Telči

Ve dnech 21. až 25. listopadu 2022 se uskutečnila již tradiční Historická dílna pro studenty Historického ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

12. 12. 2022

Historická dílna se konala po tříleté pauze a zúčastnili se jí studenti bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pořádajícími vyučujícími z Historického ústavu FF byl profesor Hanuš, docentka Nečasová a docent Malý.

Tentokrát se nemohla konat jako v dřívějších dobách v prostorách Selského dvora v Daňkovicích, proto byla umístěna do areálu Univerzitního centra v Telči. Umístění bylo příhodné k celému tématu dílny, čímž byli jezuité. Týdenní kurz byl naplněn přednáškami hostů, promítáním filmu a prací studentů. Program nebyl naplněn jen přednáškami z oboru historie, ale také příspěvky odborníků z Dějin umění FF MU, Ústavu pro studium totalitních režimů, bohemistiky atd.

Celou zprávu o Historických dílnách včetně fotogalerie naleznete na stránkách Historického ústavu FF MU.