Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Čas rychle letí i v této podivné zimě a před námi je již třetí měsíc letošního roku. V Univerzitním centru se o zimním spánku rozhodně mluvit nedá, podívejte se na naše březnové zprávičky.
Možná jste zaznamenali, že před 20 lety se Masarykova univerzita stala oficiálně majitelkou budovy bývalé jezuitské koleje v Telči. Logicky se v našich pravidelných zprávičkách z UCT věnujeme hlavně tomuto tématu. Nejen samotnému výročí, ale i různým pozvánkám na vzpomínkové akce.
Máme radost, že naše Expozice Míly Doleželové, slavnostně otevřená vloni v létě, byla nominována na kulturní událost roku 2023 v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina. Moc by nám pomohlo, kdybyste nám poslali svůj hlas. Ale to je přirozeně jen na vás.
V březnu také probíhají Masarykovy dny, které pořádá Kulturní centrum MU, jehož jsme součástí. Na brněnskou akci vás již v únoru pozvala výstava Masaryk a svatá země, kterou u nás v Telči navštívila velvyslankyně státu Izrael Anna Azari. I to vám připomenou březnové Zprávičky.
Na zalézání za kamna to tedy v Univerzitním centru opravdu nevypadá. A co u vás?
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.