Březen za kamna vlezem?

Čas rychle letí i v této podivné zimě a před námi je již třetí měsíc letošního roku. V Univerzitním centru se o zimním spánku rozhodně mluvit nedá, podívejte se na naše březnové zprávičky.

1. 3. 2024

Možná jste zaznamenali, že před 20 lety se Masarykova univerzita stala oficiálně majitelkou budovy bývalé jezuitské koleje v Telči. Logicky se v našich pravidelných zprávičkách z UCT věnujeme hlavně tomuto tématu. Nejen samotnému výročí, ale i různým pozvánkám na vzpomínkové akce.

Máme radost, že naše Expozice Míly Doleželové, slavnostně otevřená vloni v létě, byla nominována na kulturní událost roku 2023 v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina. Moc by nám pomohlo, kdybyste nám poslali svůj hlas. Ale to je přirozeně jen na vás.

V březnu také probíhají Masarykovy dny, které pořádá Kulturní centrum MU, jehož jsme součástí. Na brněnskou akci vás již v únoru pozvala výstava Masaryk a svatá země, kterou u nás v Telči navštívila velvyslankyně státu Izrael Anna Azari. I to vám připomenou březnové Zprávičky.

Na zalézání za kamna to tedy v Univerzitním centru opravdu nevypadá. A co u vás?