V úterý 19. března to bude 20 let, kdy byla podepsána smlouva mezi městem Telč a Masarykovou univerzitou o převodu budovy bývalé jezuitské koleje do univerzitní správy. Stala se tak majetkem Masarykovy univerzity a oficiálně tím začala zatím poslední kapitola její historie. Ta univerzitní.
Během ní se podařilo budovu kompletně rekonstruovat a postupně z ní vytvořit otevřený prostor, kde se odehrává spousta zajímavých programů a akcí. Z vlastních projektů jistě stojí za zmínku velmi ceněná Univerzita třetího věku, projekt Scola Telcz či stálá expozice Míly Doleželové. Ročně zde probíhá přes 100 akcí a centrum navštíví 8 až 10 tisíc lidí. Stali jsme se také hrdou součástí Kulturního centra Masarykovy univerzity. Nejdůležitější ale je, že i po dvaceti letech zůstává Univerzitní centrum živým místem. Že je pro všechny otevřené a připravené ke spolupráci a dalšímu rozvoji.
Je vždycky dobré dívat se do budoucna, ale také je užitečné občas se ohlédnout zpátky. Můžeme tak vidět, jak dlouhou cestu jsme ušli. I proto chceme tu letošní „20“, která je zároveň hrdou součástí celouniverzitní „105“, oslavit co nejlépe.
Máme připravenou retrospektivní výstavu (od 6. 3.), navštíví nás rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš (12. 4.), ve skvělé spolupráci s městem Telč, za kterou velmi děkujeme, chystáme koncert filmových melodií Symfonického orchestru Masarykovy univerzity (9. 6.) a na podzim připravujeme putovní výstavu o Míle Doleželové, Telči a Univerzitním centru pro fakulty v Brně.
Budeme rádi, když zůstanete i nadále s námi. Protože bez lidí by naše Univerzitní centrum byla jen budova, a to by byla věčná škoda.
|