Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
První listopadový víkend se v Telči se v univerzitním centru konalo výjezdní zasedání Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity. Zúčastnilo se ho prakticky celé vedení univerzity včetně rektora Mikuláše Beka. Na programu bylo kromě běžné agendy i zahájení diskuze o volbách nového vedení a jmenování rektora Masarykovy univerzity, které se budou konat v příštím roce.
„Telčské zasedání nebylo jen obyčejným studentským teambuildingem, ale opravdu významnou univerzitní akcí s možností řešit důležité body a střetnout se s významnými osobnostmi Masarykovy univerzity,“ řekl k jednání studentské komory AS ředitel UCT Jaroslav Makovec, „už jen to, že po páteční návštěvě pana rektora, se kterým studenti diskutovali o dalším směřování univerzity, dorazili do Telče také předseda akademického senátu profesor Balík, téměř všichni prorektoři a prorektorky, manažerka PhD studia nebo děkani Fakulty sociálních studií, Lékařské fakulty, Přírodovědecké fakulty či Filozofické fakulty, tedy téměř celé vedení univerzity, naznačuje, že v Telči se jednalo o akci opravdu mimořádnou,“ dodává.
Studentská komora je součástí Akademického senátu, tedy nejvyššího univerzitního zastupitelského orgánu, který zřizuje vysokoškolský zákon o vysokých školách. Členy senátu volí na tříleté období ze svých řad akademická obec dané vysoké školy (tedy studenti i pedagogové) a jeho funkcí je zejména rozhodovat o klíčových samosprávních otázkách, např. návrh jmenování rektora, schvalování rozpočtu univerzity, zřizování či rušení součástí vysoké školy atd. Do Telče vyrazili členové studentské komory akademického senátu Masarykovy univerzity teprve podruhé.
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.