27. ročník Hudební akademie Telč hlásí plné obsazení

Také letos v létě nás čekají tradiční mistrovské kurzy komorní hudby. Proběhnou v termínu 9. — 19. července a můžeme se těšit i na bohatý doprovodný program a víceméně tradiční koncertování pro veřejnost.

5. 7. 2021

Bez popisku

Prestižní kurzy hlásí plné obsazení, což je jistě skvělá zpráva a paní ředitelka akademie Marie-Anna Myšíková přidala i několik zajímavostí:

  • Do letošního 27. ročníku vstupuje akademie poprvé s kompletní změnou názvu na Music Academy Telč (Hudební akademie Telč), a to zejména proto, aby název zněl více mezinárodně a nemátl studenty, že se mohou přihlásit jen ti z Francie nebo Čech.
  • Účast z řady profesorů přijal poprvé fenomenální violoncellista Jerome Pernoo. Díky němu má letošní cellová třída rekordní počet přihlášených studentů, a to 13. Novinkou letošního ročníku je také koncert profesionálního souboru Bardolino, jehož členem je lektor houslí Music Academy Telč – Pavel Fischer. Dlouhodobou spolupráci s festivalem KoresponDance, díky které se každoročně uskutečňoval Den barokní hudby a tance, nahradil pro tento rok workshop barokní hudby pod vedením vynikajícího českého dirigenta a specialisty na barokní hudbu Vojtěcha Spurného.
  • Poprvé také proběhne vernisáž hudebních nástrojů (houslí a viol) v prostorách Univerzitního centra. Studenti si budou moci vyzkoušet několik nástrojů, smyčců a celkově se dozvědět více zajímavostí ohledně stavby těchto malých smyčcových nástrojů.
  • Letošní galakoncert profesorů se uskuteční po dlouhé době v kostele sv. Jakuba, po něm jako obvykle bude následovat raut v Univerzitním centru Telč.
  • Hudba se také vrátí do Opatství v Nové Říši, kam jsou všichni zváni na závěrečný koncert účastníků akademie.

Program akademie


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.