Slavnostní promoce posluchačů U3V

• 21. září 2018
  • Státní zámek Telč

Čekají nás slavnostní promoce posluchačů U3V Masarykovy univerzity v Telči

V pátek 21. září 2018 proběhne od 17:00 hod. v Divadelním sále Zámku v Telči slavnostní zakončení vzdělávání posluchačů tříletého kurzu „Kulturní dědictví – jeden z pilířů identity národa II.“, pořádaného Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity.

Cílem kurzu bylo seznámit posluchače s různorodostí památkového fondu ČR, s typologickými specifiky jednotlivých krajů, s nejvýznamnějšími šlechtickými rody vlastnícími svá panství na našem území, s významnými osobnostmi našich dějin a zajímavými událostmi vážícími se k památkovému fondu, ale i s komplikovaným procesem obnovy našich nejcennějších památek či památkových areálů.

Kromě představitelů Masarykovy univerzity se tohoto slavnostního aktu zúčastní také zástupce vedení Města Telč, které aktivity pro seniory podporuje a vítá je.

Kurz byl realizován ve spolupráci s telčskou pobočkou NPÚ a o jeho úspěšnosti vypovídá i fakt, že osvědčení o absolvování převezme na 70 seniorů.

Na Masarykově univerzitě vznikla Univerzita třetího věku již v roce 1990 a o její kurzy je stále velký zájem. O tom vypovídá i skutečnost, že zatímco v roce 2005 zde studovalo pět set seniorů, v letošním akademickém roce už je to přes dva tisíce.

V Telči má Univerzita třetího věku již dvanáctiletou tradici. Přednášky probíhají v areálu bývalých jezuitských kolejí, tedy v sídle univerzitního centra, které zajišťuje především studijní a vzdělávací příležitosti fakult Masarykovy univerzity či univerzitní programy v rámci celoživotního vzdělávání v Kraji Vysočina.

Kontakt:
Ing. Bc. Barbora Hašková