Co se děje na Divokém východě
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Na 13 účastníků z různých studijních oborů (architektura a územní plánování, dějiny umění, památková péče, design, výstavní design a management, teorie interaktivních médií) ze čtyř partnerských univerzit se v termínu 15.-17. února zúčastnilo online workshopu Scola Telcz 2021.
Podporu jim poskytli nejen pedagogové a odborníci z participujících univerzit, ale také z Českého národního památkového ústavu a Ústavu pro teoretickou a aplikovanou mechaniku Akademie věd ČR. Tedy institucí, které mají svá pracoviště přímo v Telči.
První den se studenti zúčastnili úvodních přednášek o historii Telče, kulturně-historických aspektech vývoje města, jeho architektuře a také o principech mapování.
Úkolem účastníků rozdělených do třech menších týmů bylo pomocí desktopového výzkumu zachytit virtuální obraz města Telče a zaznamenat jeho kulturní, sociální, historickou a prostorovou podstatu do individualizovaných mentálních map.
Studenti také analyzovali, jaké informace může potenciální návštěvník Telče najít ve virtuálním prostoru a jaký obraz města tyto informace vytváří.
Během workshopu přišly jednotlivé týmy s koncepty, jak atraktivně a informovaně prezentovat město ve virtuálním prostoru a jak přivést do Telče více návštěvníků.
Závěrečná prezentace výsledků workshopu proběhla online ve virtuálním prostředí aplikace Zoom a kromě široké veřejnosti na ni přijali pozváni také odpovědní politici města a regionu. Mimo jiné i nový starosta Telče Vladimír Brtník či bývalý starosta, nyní radní pro kulturu a cestovní ruch Kraje Vysočina, Roman Fabeš.
Závěrečné prezentace i diskuzi můžete zhlédnout ze záznamu, k dispozici je rovněž německý simultánní překlad (Deutsche Version).
Muzejní spolek v Telči, Muzeum Vysočiny Telč a Univerzitní centrum v Telči zvou na besedu s Petrou Procházkovou na téma Co se děje na Divokém východě.
Srdečně zveme na přednášku historičky a ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové, která nás seznámí se základními milníky dějin Romů a společného soužití Romů a Evropanů.