Zimní škola Telč 2021 - Telč: Intouchable

Na 13 účastníků z různých studijních oborů (architektura a územní plánování, dějiny umění, památková péče, design, výstavní design a management, teorie interaktivních médií) ze čtyř partnerských univerzit se v termínu 15.-17. února zúčastnilo online workshopu Scola Telcz 2021.

26. 2. 2021

Podporu jim poskytli nejen pedagogové a odborníci z participujících univerzit, ale také z Českého národního památkového ústavuÚstavu pro teoretickou a aplikovanou mechaniku Akademie věd ČR. Tedy institucí, které mají svá pracoviště přímo v Telči.

První den se studenti zúčastnili úvodních přednášek o historii Telče, kulturně-historických aspektech vývoje města, jeho architektuře a také o principech mapování.

Úkolem účastníků rozdělených do třech menších týmů bylo pomocí desktopového výzkumu zachytit virtuální obraz města Telče a zaznamenat jeho kulturní, sociální, historickou a prostorovou podstatu do individualizovaných mentálních map.

Studenti také analyzovali, jaké informace může potenciální návštěvník Telče najít ve virtuálním prostoru a jaký obraz města tyto informace vytváří.

Během workshopu přišly jednotlivé týmy s koncepty, jak atraktivně a informovaně prezentovat město ve virtuálním prostoru a jak přivést do Telče více návštěvníků.

Závěrečná prezentace výsledků workshopu proběhla online ve virtuálním prostředí aplikace Zoom a kromě široké veřejnosti na ni přijali pozváni také odpovědní politici města a regionu. Mimo jiné i nový starosta Telče Vladimír Brtník či bývalý starosta, nyní radní pro kulturu a cestovní ruch Kraje Vysočina, Roman Fabeš.

Závěrečné prezentace i diskuzi můžete zhlédnout ze záznamu, k dispozici je rovněž německý simultánní překlad (Deutsche Version).