Vernisáž výstavy kreseb a fotografií účastníků Výtvarného plenéru U3V MU v Univerzitním centru v Telči

21. března 2019

V pondělí 25. března od 16:00 hodin proběhne v prostorách Univerzitního centra Telč vernisáž výstavy kreseb a fotografií účastníků Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Výstava představí práce posluchačů, které vznikly v rámci kurzu U3V Výtvarný plenér a pondělní vernisáže se zúčastní mimo jiné také prorektorka Masarykovy univerzity Naděžda Rozehnalová.

Výtvarný plenér v Telči se stal v rámci Univerzity třetího věku tradiční akcí a v létě roku 2018 se konal již podvanácté. Účastníci výtvarné části plenéru měli možnost osvojit si základy kresby i dalších výtvarných technik, lineární perspektivu, kresbu stromů aj. (lavírovaná kresba, kolorovaná kresba a akvarel). Účastníci fotografické části pak pod vedením lektorů kladli důraz na vytříbenou kompozici, práci se světlem a docílení technicky kvalitního snímku.

Akci naleznete na našem FB profilu.