V Telči bude představena publikace připomínající jezuity

V pátek 12. listopadu 2021 v 17.00 hodin bude v Lannerově domě v Telči představena monografie Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši. Autoři v ní prezentují dějiny domu třetí probace Tovaryšstva Ježíšova v Telči. Součástí programu bude autorská přednáška a diskuse s editory. Knihu bude možné na místě zakoupit.

8. 11. 2021

Projekt Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši, který probíhal v letech 2016-2020, měl za cíl poznat a popsat fungování řádu v Telči, vztah majitelů panství, členů jezuitského řádu, představitelů katolické církve a městské komunity. Rozsáhlý výzkum si předsevzal také přispět ke korigování mýtů a polopravd o jezuitském řádu.

Závěrečná etapa projektu patřila jezuitské výstavě, která probíhala v prostorách Univerzitního centra v letních měsících roku 2020. Tato výstava je stále dostupná ve virtuální 3D prohlídce. Rovněž můžete zhlédnout volně přístupné panely z jezuitské výstavy, které najdete v chodbách Univerzitního centra ve 2. patře.