Univerzitní centrum představuje kresby a originální malby Telče z tvorby Alice Grünwald

21. 7. 2019

Malá galerie telčského Univerzitního centra Masarykovy univerzity bude v letních měsících patřit kresbám a originálním malbám Telče telčské výtvarnice, pedagožky a malířky Alice Grünwald. Doplní tak další tři instalace (sochy Libora Hurdy, obrazy Tomáše Mejdrecha a 100 příběhů MUNI), které si v prostorách univerzitního centra mohou jeho návštěvníci o letošních prázdninách také prohlédnout.

Letní instalace v univerzitním centru představuje kresby Alice Grünwald, které vznikly při jejích lekcích dle pozorované skutečnosti a tematicky tak navazuje na spolupráci autorky při přípravě jiných instalací a výstav, např. prací dětí a studentů ZUŠ Telč, výstavě díla studentů místní reálky (gymnázia) či znovuobjevení originálních matric vzorů pro porcelán a keramiku v Telčské Lidové malírně. Právě výstavy k Telčské malírně S tradicí v srdci či Krása ornamentu, které Alice Grünwald připravila ve spolupráci s telčskou pobočkou Muzeum Vysočiny Jihlava jako kurátorka, patřily asi k nejúspěšnějším výstavám v posledních letech.

Výstava také doplňuje naši hlavní letní instalaci telčského rodáka Tomáše Mejdrecha In Memoriam, se kterým - jak sama autorka s úsměvem říká - má společné (kromě místa působení) i místo a obor studia na PF v Českých Budějovicích, tedy vzpomínky na milé "profesorstvo" a krásný studentský život.

Kresby Telče, tvořené dle pozorované skutečnosti či duchem fantazie, si můžete přijít prohlédnout každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Pro individuální prohlídky a další informace můžete kontaktovat Ilonu Martinů z knihovny UCT, tel. 774 886 640.

Výstava potrvá do konce září 2019.
Vstup na výstavu je zdarma.

Tisková zpráva ve formátu PDF.