Univerzitní centrum představuje kresby a originální malby Telče z tvorby Alice Grünwald

21. 7. 2019

Malá galerie telčského Univerzitního centra Masarykovy univerzity bude v letních měsících patřit kresbám a originálním malbám Telče telčské výtvarnice, pedagožky a malířky Alice Grünwald. Doplní tak další tři instalace (sochy Libora Hurdy, obrazy Tomáše Mejdrecha a 100 příběhů MUNI), které si v prostorách univerzitního centra mohou jeho návštěvníci o letošních prázdninách také prohlédnout.

Letní instalace v univerzitním centru představuje kresby Alice Grünwald, které vznikly při jejích lekcích dle pozorované skutečnosti a tematicky tak navazuje na spolupráci autorky při přípravě jiných instalací a výstav, např. prací dětí a studentů ZUŠ Telč, výstavě díla studentů místní reálky (gymnázia) či znovuobjevení originálních matric vzorů pro porcelán a keramiku v Telčské Lidové malírně. Právě výstavy k Telčské malírně S tradicí v srdci či Krása ornamentu, které Alice Grünwald připravila ve spolupráci s telčskou pobočkou Muzeum Vysočiny Jihlava jako kurátorka, patřily asi k nejúspěšnějším výstavám v posledních letech.

Výstava také doplňuje naši hlavní letní instalaci telčského rodáka Tomáše Mejdrecha In Memoriam, se kterým - jak sama autorka s úsměvem říká - má společné (kromě místa působení) i místo a obor studia na PF v Českých Budějovicích, tedy vzpomínky na milé "profesorstvo" a krásný studentský život.

Kresby Telče, tvořené dle pozorované skutečnosti či duchem fantazie, si můžete přijít prohlédnout každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Pro individuální prohlídky a další informace můžete kontaktovat Ilonu Martinů z knihovny UCT, tel. 774 886 640.

Výstava potrvá do konce září 2019.
Vstup na výstavu je zdarma.

Fotogalerie 
Tisková zpráva ve formátu PDF.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.