Telčská pobočka Muzea Vysočiny se přestěhuje do Univerzitního centra

24. 7. 2018

V průběhu srpna dojde k přestěhování telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava do prostor Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. Změnu si vynutilo zahájení rekonstrukce Zámku Telč. Dočasné přemístění muzea do prostor univerzitního centra je zároveň i logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce obou institucí.

Někdy v roce 2015 se začalo mluvit o tom, že Státní zámek v Telči bude potřebovat prostory, které dosud využívá muzeum, pro své vlastní potřeby. Oficiální výpověď ze stávajících prostor jsme celkem záhy obdrželi a nezbylo nic jiného než hledat novou střechu nad hlavou, “ vysvětluje důvody stěhování Helena Grycová Benešová z telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava. „O dlouhodobém řešení jednáme s městem, ale najít opravdu vhodné a okamžitě volné prostory není jednoduché. Proto jsme rádi, že jsme dočasný azyl našli právě v univerzitním centru, které má ideální prostory a navíc je hned naproti zámku,“ dodává.

Stávající expozice na telčském zámku bude veřejnosti přístupná až do konce srpna. Sbírky umístěné v depozitáři jsou ale postupně převáženy do depozitářů v Heleníně. Vitríny byly přestěhovány do univerzitního centra, kde budou sloužit pro příležitostné výstavy a kde již od dubna probíhá společná výstava Lidové malírny v Telči. Po skončení návštěvnické sezóny, tedy od září, přijde na řadu stěhování sbírek v expozici, vitrín a všeho ostatního vybavení včetně kanceláře.

Podle ředitele UC Telč Jaroslav Makovce bude změna místa příležitostí pro obě instituce. „Stěhováním pobočky Muzea do našich prostor dochází k prohloubení naší dlouhodobé spolupráce, které si velmi vážím. Zároveň se těším na nové možnosti, které tím získáváme. Mám tím na mysli především lepší využití výstavních prostor univerzitního centra. Pokud se vše povede, můžeme přemýšlet o velmi zajímavých expozicích a společných projektech, a to je určitě výzva nejen pro naše instituce, ale vlastně i pro Město Telč, “ říká Makovec.   

Zahájení běžného provozu telčské pobočky Muzea Vysočiny v nových prostorách lze očekávat v průběhu podzimu. Průběh stěhování a veškeré informace o činnosti muzea, expozicích či termínech všech výstav můžete sledovat na internetových stránkách muzea.

Kontakty:

Helena Grycová Benešová
Muzeum Vysočiny Jihlava – pobočka Telč
Tel.: 567 243 918
e-mail: grycova@muzeum.ji.cz
http://muzeum.ji.cz

Mgr. Jaroslav Makovec
Ředitel Univerzitního centra Masarykovy univerzity Telč
Tel.: 777 119 220
e-mail: makovec@rect.muni.cz
www.uctelc.cz


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.