Přednáška o Václavu IV.

31. 10. 2019

Tématem další přednášky z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, který pořádá územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči, bude Václav IV. Přednáška se koná se ve čtvrtek 7. listopadu 2019 v 17.30 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednášejícím je prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc. Vstup zdarma.

Dlouho očekávaný dědic, syn ve stínu slavnějšího otce, český a římský král, dvakrát zajatec panstva – to všechno jsou střípky obrazu Václava IV., který snad pod dojmem zkušeností z dětství a mládí rezignoval na vládnutí a raději pobýval na odlehlých místech, na hradech Křivoklátě a Točníku. Bezpochyby nejspornější postava českého středověku obestřená řadou polopravd a legend.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

Tisková zpráva ve formátu PDF.

Více článků

Přehled všech článků